Na kontaktoni

+355 69 603 3030

E-Mail

info@emakdivani.com

Trendet e divaneve ne 2021

Trendet e divaneve ne 2021 ? Relaksimi, qetësia, ndjenja e sigurisë dhe harmonia absolute me veten dhe mjedisin duhet të jenë ndjesitë prioritare në mjedisin e shtëpisë.  Divanët e modës korrespondojnë plotësisht me këtë koncept – për të qenë të sigurt për këtë, mjafton të njiheni me opsionet që janë bërë një hit absolut i ketij sezoni.

Linjat e rrumbullakosura

Sot, mbizotërimi i formave të sakta gjeometrike të mobiljeve të veshur me susta është ende i dukshëm. Modele  lineare  dhe mbështetëse drejtkëndëshe ende zbukurojnë ambientet e brendshme te shtepise.

Tashmë në 2021, format e ndryshme te divaneve do te jene ne mode per cdo ambient , po ashtu edhe divanet me mbështetëse të rrumbullakosura mirë dhe skica të buta të shpinës. Përveç dizajnit absolutisht paqësor, modelet e tilla kanë një avantazh tjetër të caktuar – ato mund te kombinohen me se mire me co ambient,ngjyre dhe dizajn te shtepise suaj.

Divanet Vintage

Në 2021, një trend i papritur dhe shumë kurioz është shfaqur në dizajnin e brendshëm – interes i rritur për mobiljet dhe dekoret e cilësisë së mirë. Kjo diktohet pjesërisht nga nostalgjia për ambientet e brendshme të vjetra solide dhe elegante. Divanet me histori sot janë bërë një mënyrë e shkëlqyeshme e kombinimeve me co gje.

fast-albania

 

Ngjyrat më të bukura per divane ne 2021

Përdorimi i divanit si një theks ekspresiv dhe të pasur, i cili kërkon modele me tapiceri me ngjyra të ndezura. Nga ana tjetër,kombinimi i ngjyrave me ambientin tuaj ka nje rendesi te vecante.

Disa nga ngjyrat me te kerkuara:

Mustardë: E ndritshme,  por shumë e lehtë, e gëzuar dhe e sofistikuar në mënyrën e saj – falë kësaj ngjyre të tapicerisë, divani bëhet fokusi i komoditetit dhe mikpritjes.

Gri : neutrale,ngjyre hiri, -janë çelësi i harmonisë së përsosur të brendshme te shtepise.

Smerald: Hije e sofistikuar dhe luksoze do të jetë zgjidhja perfekte për një divan në një dhomë të gjallë klasike dhe mobilje për një mjedis modern lakonik.

Blu : Një hije e thellë, magjepsëse dhe në të njëjtën kohë freskuese e cila, në varësi të strukturës së tapicerisë, duket ndryshe , por gjithnjë tërheqëse.

Roze e embel : Një ton delikat dhe i ajrosur që është shume i sofistikuar .

E bardhe: Një divan i tillë do ti jap nje qetesi ambientit tuaj, duke e krahasuar me stilet skandinave – çdo dekor në sfondin e saj do të duket jashtëzakonisht mbresëlënës.

Vjollcë : Një zgjidhje e shkëlqyeshme për ata që luajne me ngjyra në një mjedis në modë – kjo divan sigurisht që do të tërheqë vëmendjen maksimale.

 

Shikoni galerine tone te divaneve: https://emakdivani.com/produktet/

Trendet e divaneve ne 2021

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

*